Ostutingimused

Sowamoobel.ee e-poe omanik on Sova Sisustus OÜ (reg.kood 12489006).
Ostu-müügilepingu kehtivus, kaupade ja hindade info
Müügitingimused kehtivad E-poest kaupade ostmisel. E-poes müüdavate toodete hinnad on märgitud kaupade juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. 
Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba kohta on esitatud E-poes vahetult kauba juures. 
Tellimuse vormistamine
Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muul viisil.
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest E-poe arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba otsa saamisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 päeva jooksul teate saatmisest.
Kohaletoimetamine
Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu, Soome.
Kauba saatmiskulud kannab ostja, vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. 
Ligikaudne tarne tähtaeg on märgitud iga kauba juurde, kuid müüjal on õigus mõjuval või temast sõltumata põhjusel etteteatamiseta viivitada kauba tarnimisega.
Tagastamisõigus
Kui ostetud kaup Teile mingil põhjusel ei sobi, siis on tarbijal VÕS mõistes võimalus 14 päeva jooksul toode tagastada ja Te saate 100% raha tagasi. Kauba tagastamisega kaasnevad transpordi kulud katab tarbija.
Ostetud kaupa ei saa tagastada, kui tellitud toode on valmistatud arvestades tellija isiklikke vajadusi või tellija poolt esitatud tingimuste kohaselt.
Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@sowamoobel.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
Raha kanname tagastatud toote eest tagasi Tellija arveldusarvele 30 päeva jooksul alates tagastamisavalduse tegemisest.
Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ning peab olema tarbija poolt eelnevalt pakendatud originaalpakendisse või originaalpakendiga võrdväärsesse pakendisse selliselt, et kaup ei saaks transpordil vigastada.
14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba komplektsuse, omadustes ja töökorras olekus/korrasolekus veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks tavapärases poes.
Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba komplektsuses, omadustes ja töökorras olekus/korrasolekus veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on E-poel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
Ostes tapeete, kohustub ostja nende kättesaamisel kontrollima, kas kaubal esinavad mehaanilised vigastused/kahjustused kuna edaspidi seoses sellega esinevad pretensioonid ei ole vastuvõetavad. Ostja on samuti kohustatud tutvuma tapeetide kleepimise juhendiga ning arvestama toote kõikide individuaalsete iseärasustega kuna pretensioonid peale paigaldamist ning lahti lõikamist ei ole vastuvõetavad.
Internetis sooritatud tapeetide tellimusest saab taganeda hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest,kui tellitud kaup oli tagastatud vigastusteta (sh mehaanilised) ja originaalpakendis.
Kaubad võivad olla tootmisest etteteatamata maha võetud, kui sellisel juhul otsustab klient tellimust tühistada, siis ettemaksu summa kantakse üle märgitud arveldusarvele 30 päeva jooksul. Juhul, kui klient otsustab tootmisest maha võetud kaupa asendada, siis tehakse enammakstud või vähemmakstud summa tasaarvestus enne või kauba kättesaamise hetkel.
Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv kaup ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).
Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.
E-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.
E-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.
Kui ostja on sõnaselgelt valinud E-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei ole kohustatud E-pood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.
E-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind E-poes oli eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.
Garantii ja defektiga kaubad
Müüja vastutab kauba lepingutingimustele mittevastavuse eest, mis ilmnesid kahe aasta jooksul alates kauba üleandmisest tarbijale.
Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et kauba mittevastavus oli olemas kauba üleandmise ajal ostjale, kui selline eeldus ei ole vastuolus kauba olemuse või defektiga (VÕS § 218). E-poel on kohustus lükata vastav eeldus ümber.
Garantii aluseks on arve, mis saadeti Teile e-posti teel.
Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt 14 päeva jooksul E-poe poole, saates e-kirja aadressile info@sowamoobel.ee.
E-pood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.
Kui E-poest ostetud kaubal on puudused, mille eest E-pood vastutab, parandab või asendab E-pood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab E-pood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud kulud.
E-pood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.
Otseturustus ja isikuandmete töötlemine
E-pood kasutab ostja poolt esitatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-posti aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. E-pood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtjale selleks, et kaup toimetada kohale.
E-pood saadab ostja e-posti aadressile uudiskirju ning reklaampakkumisi ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi, sisestades veebilehel enda e-posti aadressi ning teavitanud oma soovist otsepostituse saamiseks.
Ostja saab igal ajal loobuda saadavatest reklaampakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides reklaampakkumistega e-kirjades toodud juhiseid.
Vaidluste lahendamine
Kui ostjal on E-poe suhtes pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile info@sowamoobel.ee.
Kui ostja ja E-pood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin . Tarbijavaidluste komisjoni pädevusse kuulub ostja ja E-poe vahel sõlmitud lepingust tulenevate vaidluste lahendamine. Komisjonis on ostja kaebuse läbivaatamine tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.